keyboard_arrow_up
Static

Kolejne samochody pożarnicze dla mazowieckich strażaków

Flota mazowieckich strażaków wzbogaciła się o dwa średnie samochody ratowniczo-gaśnicze Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6.

Stanowić one będą wyposażenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Gostyninie oraz JRG nr 2 w Płocku.

Każdy z pojazdów napędzany jest silnikiem o maksymalnej mocy 210 kW (286 KM). Załogowa kabina przygotowana jest dla sześciu strażaków. Z przodu na podstawie przystosowanej do holowania pojazdu, zamontowana została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg z liną o długości 28 metrów.

Do przewozu środków gaśniczych służą kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów oraz 300 litrów na środek pianotwórczy. W tylnej części zabudowy pożarniczej umieszczono autopompę o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Dach nadwozia pożarniczego został wykonany w formie podestu roboczego. W tylnej jego części umieszczone zostało ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 800 do 2400 l/min.

Dodatkowym uzupełnieniem wyposażenia każdego z pojazdów jest wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Szczęśniak Pojazdy specjalne