keyboard_arrow_up
Static

JRG PSP w Brzegu z nowym Renault Trucks K

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Brzegu w woj. opolskim otrzymali ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks K440 P6X6 MEDIUM E6.

Pod jego zabudowę wykorzystano wzmocnione, trzyosiowe podwozie z napędem na wszystkie osie (6×6). Załoga ma do swojej dyspozycji trzyosobową kabinę z miejscami w układzie (1+1+1). Z przodu kabiny zamontowano elektryczną wyciągarkę linową o uciągu 9979 kg i dł. liny 28 metrów.

Szkielet zabudowy pożarniczej to konstrukcja samonośna wykonana ze spawanych profili ze stali nierdzewnej. Poszycie wewnętrzne nadwozia wykonane jest z blachy anodowanej, a zewnętrzne z lakierowanej blachy aluminiowej. Blachy poszycia łączone są ze szkieletem w technologii klejenia i nitowania. Zabudowa posiada pięć skrytek – po dwie z każdej strony pojazdu oraz jedną z tyłu. Skrytki zamykane są żaluzjami aluminiowymi.

Pojazd wyposażony został w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 10 270 litrów oraz 1040 litrów na środek pianotwórczy. Zbiornik na wodę może być zasilany poprzez dwie nasady zasilania hydrantowego 75 mm i dwie 110 mm. W tylnej części nadwozia pożarniczego, w przedziale pompowo-sprzętowym znajduje się autopompa o wydajności 5641 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 331 l/min przy ciśnieniu 40 barów. Ma ona cztery nasady tłoczne 75 mm i dwie 110 mm, a także aż cztery nasady ssawne 110 mm.

Na użytkowym dachu znajduje się działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 800 do 3200 l/min i zasięgu rzutu 60 m. Pojazd ma także wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Szczęśniak Pojazdy specjalne