keyboard_arrow_up
Static

Iveco Eurocargo dla OSP Rakoszyce

SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Rakoszycach w woj. dolnośląskim wykonała średni samochód ratowniczo-gaśniczy.

Pod jego zabudowę wykorzystano 2-osiowe podwozie Iveco EuroCargo ML150E32WS (4×4). Jednomodułowa kabina samochodu zapewnia bezpieczny przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Z przodu kabiny umieszczona została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg i długości liny 30 m.

Zabudowa pożarnicza posiada siedem skrytek sprzętowych przystosowanych do przewozu na półkach i w wysuwanych szufladach armatury i sprzętu ratowniczego. Skrytki zamykane są wodo- i pyłoszczelnymi żaluzjami aluminiowymi.

Pojazd wyposażony jest zbiorniki na wodę o pojemności 3550 oraz środek pianotwórczy, którego pojemność to 355 litrów. Z tyłu w przedziale pompowo-sprzętowym zamontowano dwuzakresową autopompę o wydajności 2600 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 450 l /min przy ciśnieniu 40 barów.

Na użytkowym dachu pojazdu zostało zamontowane ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 800 do 3200 l/min i zasięgu rzutu 60. Ponadto znajduje się na nim aluminiowa skrzynia, mocowania umożliwiające przewóz drabiny pożarniczej oraz węży ssawnych.

Poza tym samochód wyposażony został również w wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy o wysokości 5 m z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36.000 lm.

Szczęśniak Pojazdy specjalne