keyboard_arrow_up
Static

Iveco Eurocargo dla OSP Nurzec Stacja

Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Nurzec Stacja w woj. podlaskim został przekazany średni samochód ratowniczo-gaśniczy Iveco EuroCargo ML150E32WS (4×4).

Sześcioosobowa załoga ma do swojej dyspozycji czterodrzwiową kabinę załogową w układzie (1+1+4). Z przodu zamontowana została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg i długości liny 30 m.

Nadwozie pożarnicze ma siedem skrytek sprzętowych. Wewnątrz znajdują się półki, wysuwane szuflady i podesty, umożliwiające przewóz armatury i sprzętu ratowniczego. Zamykane są one wodo- i pyłoszczelnymi żaluzjami aluminiowymi.

Samochód posiada zbiorniki na wodę o pojemności 3550 oraz środek pianotwórczy, którego pojemność to 355 litrów. W tylnej części nadwozia pożarniczego w przedziale pompowo-sprzętowym umieszczono autopompę o wydajności 2600 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 450 l /min przy ciśnieniu 40 barów. Układ wodno-pianowy wykonany, został ze stali nierdzewnej oraz zbrojonej gumy. Dozownik środka pianotwórczego zapewnia uzyskiwanie stężeń 3% lub 6%. Ochronę podwozia zapewniają cztery zraszacze.

Płaski dach nadwozia został wykonany w formie podestu roboczego. Wejście umożliwia składana, odchylana drabinka aluminiowa. Na dachu zamontowane zostało ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 800 do 3200 l/min i zasięgu rzutu 60, skrzynia aluminiowa, mocowania na drabinę pożarniczą oraz węże ssawne.

Pojazd wyposażony jest również w wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy o wysokości 5 m z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36.000 lm.

Takie same pojazdy SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. doskonale sprawdziły się w ubiegłym roku podczas gaszenia pożarów lasów przez polskich strażaków w Grecji.

Nowy samochód zastąpi w OSP Nurzec Stacja kilkudziesięcioletni średni samochód ratowniczo-gaśniczy Star 266 (6×6).

Szczęśniak Pojazdy specjalne