keyboard_arrow_up
Static

Iławska PSP doposażona w ciężki wóz

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP w Iławie w woj. warmińsko-mazurskim została doposażona w ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks K440 P6X6 MEDIUM E6 (6×6). Samochód zabudowała firma SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.

Dwudrzwiowa kabina przystosowana jest do przewozu trzyosobowej załogi w układzie (1+1+1). Kierowca ma do dyspozycji czytelny, czterocalowy panel kontrolny informujący o poziomie środków gaśniczych w zbiornikach, otwarciu skrytek lub podestów.

Zabudowa pożarnicza składa się z trzech modułów: sprzętowego, ze zbiornikami na środki gaśnicze oraz pompowo-sprzętowego. Jej szkielet to konstrukcja samonośna wykonana ze spawanych profili aluminiowych. Poszycie wewnętrzne nadwozia wykonane zostało z blachy anodowanej, a zewnętrzne z lakierowanej blachy aluminiowej. Blachy poszycia łączone są ze szkieletem w technologii klejenia i nitowania. Zabudowa ma pięć skrytek sprzętowych w układzie (2+2+1).

Samochód wyposażony został w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 10 270 litrów oraz 1040 litrów na środek pianotwórczy. Z tyłu zabudowy umieszczono autopompę o wydajności 5641 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 331 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Na użytkowym dachu umieszczone zostało ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności w zakresie od 1600 do 3200 l/min. Podwozie samochodu chronione jest sześcioma zraszaczami.

Oświetlenie terenu akcji zapewnia wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy o wysokości 5,1 m z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm Jest to jeden z ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, które zostały zakupione w ramach przetargu przeprowadzonego przez Warmińsko-Mazurską Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Poprzednie dwa trafiły na wyposażenie Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych PSP w Braniewie i Piszu.

Szczęśniak Pojazdy specjalne