Nowy „średniak” dla ochotników we Wsoli
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG we Wsoli w woj. mazowieckim działa na rzecz bezpieczeństwa od chwili jej utworzenia w 1923 roku. Pewną ciekawostką jest fakt, że jednostka zlokalizowana jest w pobliżu lotniska Aeroklubu Radomskiego, na terenie którego rozgrywane są zawody w akrobacji lotniczej. Z uwagi na jej wyposażenie, jak i doświadczenie strażaków ochotników każdorazowo zabezpiecza ona te zawody.
Kolejnym zwiększeniem możliwości techniczno-taktycznych OSP we Wsoli jest otrzymany ostatnio średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Pod jego zabudowę wykorzystano sprawdzone m.in. w trudnych warunkach terenowych podwozie Scania P370B4X4HZ XT. Z przodu pojazdu zamontowano elektryczną wyciągarkę o sile uciągu 9979 kg i linie o długości 28 metrów.
Załogowa kabina przystosowana została do przewozu sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Tylne siedziska przystosowane są do mocowania w ich oparciach jednobutlowych aparatów powietrznych.
W aluminiowym nadwoziu pożarniczym umieszczono siedem skrytek sprzętowych. Wewnątrz nich zamontowane zostały półki oraz wysuwane szuflady i podesty przeznaczone do transportu sprzętu, węży i armatury. Wszystkie skrytki zamykane są żaluzjami aluminiowymi.
Do przewozu wody przystosowany został zintegrowany, kompozytowy zbiornik o pojemności 2500+2000 litrów. Natomiast zbiornik na środek pianotwórczy stanowi integralną część zbiornika na wodę. Ma on pojemność 450 litrów. Oba zbiorniki są nisko umieszczone w zabudowie, na ramie pośredniej, w celu zapewnienia większej skuteczności i bezpieczeństwa pojazdu i jego załogi.
W tylnej części nadwozia pożarniczego znajduje się przedział pompowo-sprzętowy. Zamontowano w nim dwuzakresową autopompę pożarniczą o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów. Do podawania środków gaśniczych przewidziano dwie nasady tłoczne 75 mm oraz linię szybkiego natarcia z wężem o dł. 60 metrów zakończonym prądownicą. Tankowanie geodezyjne jest możliwe poprzez nasadę ssawną 110 mm.
Z tyłu na użytkowym dachu zamontowane zostało działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 800 do 3200 l/min.
Oświetlenie terenu akcji w porze nocnej zapewnia wysuwany pneumatycznie maszt z reflektorami LED.