keyboard_arrow_up
Static

Druhowie OSP Bobrowniki z nowym samochodem

Druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrownikach z woj. lubelskiego odebrali średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6 (4×4) z zabudową SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.

Samochód ma jednomodułową, czterodrzwiową kabinę załogową, umożliwiającą przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Z przodu na podstawie cynkowanej na gorąco, przystosowanej do holowania pojazdu, zamontowano wyciągarkę elektryczną o uciągu 9979 kg.

Szkielet nadwozia pożarniczego to konstrukcja samonośna, wykonana z systemowych, skręcanych profili aluminiowych. Nadwozie pożarnicze ma siedem skrytek sprzętowych, zamykanych żaluzjami aluminiowymi. Pojazd wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów i 300 litrów na środek pianotwórczy. Zamontowana autopompa ma wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

W pojeździe zamontowano również wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Szczęśniak Pojazdy specjalne