keyboard_arrow_up
Static

Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy dla Szkoły Aspirantów PSP W Krakowie

Do Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie trafił ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Scania P360 (4×2). Samochód napędzany jest silnikiem o mocy 265 kW (360 KM). Obszerna, ergonomiczna, jednomodułowa, czterodrzwiowa, bezpieczna kabina przystosowana jest do przewozu sześcioosobowej załogi w układzie (1+1+4). Z przodu pojazdu na podstawie cynkowanej na gorąco przystosowanej do holowania pojazdu, zamontowana została wyciągarka elektryczna o uciągu 5440 kg.

Zabudowa pożarnicza posiada siedem skrytek sprzętowych. Zbiorniki na środki gaśnicze wykonane zostały z materiałów kompozytowych. Zbiornik na wodę ma pojemność 5011 litrów. Z kolei zbiornik środka pianotwórczego stanowi integralną część zbiornika na wodę i ma pojemność 530 litrów.

W tylnej części nadwozia pożarniczego znajduje się przedział pompowo-sprzętowy. Umieszczono w nim autopompę o wydajności 3619 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 441l /min przy ciśnieniu 40 barów.

Poza tym pojazd wyposażony został w wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy o wysokości 5 metrów z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36.000 lm.

Szczęśniak Pojazdy specjalne