keyboard_arrow_up
Static

Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy dla bolesławieckich strażaków

Na wyposażenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Bolesławcu (woj. dolnośląskie) trafił ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Scania P370B4X4HZ XT.

Pojazd napędzany jest silnikiem o mocy 272 kW (370 KM). Posiada obszerną, ergonomiczną, klimatyzowaną, jednomodułową, czterodrzwiową, sześcioosobową w pełni bezpieczną kabinę załogową w układzie (1+1+4). Z przodu kabiny na podstawie cynkowanej na gorąco przystosowanej do holowania pojazdu, zamontowana została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg z liną o długości 28 metrów.

Nadwozie pożarnicze posiada siedem skrytek sprzętowych. Zbiorniki na środki gaśnicze wykonane zostały z materiałów kompozytowych. Zbiornik na wodę ma pojemność 5000 litrów. Z kolei zbiornik środka pianotwórczego stanowi integralną część zbiornika na wodę i ma pojemność 500 litrów.

W tylnej części zabudowy pożarniczej znajduje się przedział pompowo-sprzętowy. Zamontowano w nim autopompę o wydajności 3761 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 514

l /min przy ciśnieniu 40 barów.

Ponadto samochód wyposażony został w wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy o wysokości 5 metrów z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36.000 lm.

Ciężki Samochód Ratowniczo-Gaśniczy dla Bolesławieckich Strażaków
Szczęśniak Pojazdy specjalne