keyboard_arrow_up
Static

Dla bezpieczeństwa powiatu iławskiego

Następny wóz wyprodukowany przez bielską firmę SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. trafił w ręce strażaków z pow. iławskiego w woj. warmińsko-mazurskim.

Nowy nabytek to średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6. Otrzymali go druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gromotach.

Mają oni do swojej dyspozycji jednomodułową kabinę załogową. Umożliwia ona przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4).

Aluminiowe nadwozie pożarnicze posiada siedem skrytek sprzętowych – po trzy z każdej strony pojazdu oraz jedną z tyłu. Zamykane są one żaluzjami aluminiowymi.

Środki gaśnicze przewożone są w kompozytowych zbiornikach. Zbiornik na wodę ma pojemność 3000 litrów, z kolei na środek pianotwórczy 300 litrów. W tylnej części nadwozia pożarniczego znajduje się autopompa o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Na dachu zamontowano ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajność od 800 do 2400 l/min. Oświetlenie terenu akcji w porze nocnej umożliwia wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy o wysokości 5,4 metra z reflektorami LED. Poza tym z przodu samochodu znajduje się wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg z liną o długości 28 metrów.

Szczęśniak Pojazdy specjalne